Energetyka

Historia NSW

 

Firma została założona w 1899 roku. Przez sto lat rozwoju, stała się wiodącym przedsiębiorstwem w dziedzinie technologii produkcji kabli i przewodów. Od początku istnienia fabryka NSW brała udział w największych na świecie projektach komunikacji podwodnej i stała się pionierem w tej dziedzinie. W 1931 roku 50% udziałów w firmie wykupił Siemens. Największy przełom nastąpił w 1989 roku. Zaczęła rozwijać się technologia optycznych kabli stosowanych pod wodą. NSW stała się światowym potentatem tej technologii, tworząc najdłuższe połączenia podwodne na świecie. NSW zrewolucjonizowało technologię podwodnych kabli światłowodowych wprowadzając wiele nowych rozwiązań. W 2000 roku NSW zbudowała najdłuższe połączenie podwodne na Świecie o długości 9 tyś km.

 

Od 2007 roku NSW dołączył do General Cable Group, światowego lidera w projektowaniu, rozwoju i dystrybucji przewodów miedzianych, aluminiowych i optycznych. NSW obecnie dostarcza firmą sektora energetycznego kable napowietrzne i osprzęt oraz oferuje instalację i nadzór nad budową.

Fabryka NSW produkująca przewody OPGW należała wcześniej do Corning Cable Systems (wcześniej Siemens). W latach 1999-2001 fabryka dostarczyła ponad 1.500 km linki OPGW wraz z osprzętem dla operatorów w Polsce. Obecnie fabryka funkcjonuje jako członek grupy General Cable.

 

projekt i wykonanie mmCreation.pl